1207 Boutique Hotel adresi, iletişim bilgileri

1207 Boutique Hotel

Hakkında

Zengin alternatiflerimiz, tercihleriniz ve kişisel zevklerinize doğrultusunda hayalinizdeki tatili yaşamaya hazır olun.

Hikayemiz

Antalya şehri, Bergama Kralı II.Attalos zamanında MÖ 130’lu yıllarda bir liman kenti olarak kurulmuştur. MÖ 79 yılında Romalıların eline geçen şehir Doğu Roma ve daha sonra Bizans dönemlerinde de liman olarak önemli bir ticaret merkezine dönüşmüştür. 1086 yılında Selçuklu sultanlarından Süleyman Şah tarafından fethedilen Antalya şehri kısa süre sonra tekrar Bizanslıların eline geçmiş ve yüz yıla yakın bir sürede Selçuklularla Bizanslılar arasında sık sık el değiştirmiştir. Antalya, Selçuklu sultanı I. Gıyasettin Keyhüsrev tarafından 5 Mart 1207 tarihinde kesin olarak fethedilmiş olup bu tarihten sonra bir Türk şehri olarak önemi her geçen gün artmıştır. Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti dönemlerinde de önemli bir ticaret merkezi halini almıştır. Antik dönemle beraber Roma-Bizans-Selçuklu-Osmanlı-Türkiye Cumhuriyeti olmak üzere 6 büyük uygarlığa ev sahipliği yapan Antalya günümüzde sadece Türkiye Cumhuriyetinin değil dünyanın da en önemli turizm başkentlerinden biri olarak halen yılda yaklaşık 20 milyon turiste ev sahipliği yapmaktadır.


Otelimizin de yer aldığı kale içi medeniyetlerin örtüştüğü antik çağdan günümüze yerleşim merkezi olarak pek çok önemli tarihi eseri bünyesinde barındırmaktadır. Bu eserlerden ayakta kalarak günümüze ulaşan ve görülmesini tavsiye ettiğimiz eserlerden bazıları şunlardır:


Tarihi Sur Duvarları, Kale Kapısı, Hadrianus Kapısı, Hıdırlık Kulesi, Saat kulesi, Alaattin Camii, Yivli Minare ve Camii, Yivli Minare Külliyesi, Kale Kapısı Hanları, Mermerli Plajı,Hesapçı Sokak, Rum Kız Mektebi, Rum Millet Hamamı(Gavur Hamamı), Tarihi Antalya Lisesi, Atatürk Evi ve Müzesi, Ahi Yusuf Camii ve Türbesi, Karatay Medresesi, Gıyaseddin Keyhüsrev Medresesi, Kesik Minare Camii, Yat Limanı, Ahi Kız Mescidi, Ahi Kız Türbesi, Ahi Kız Mescidi, Pazar Hamamı, Aziz Alypius Kilisesi, İpek Böcekçiliği Mektebi, Tekeli Mehmet Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Demirciler Çarşısı ve Soba Müzesi, Nigar Hatun Türbesi, İmaret Medresesi, Zincir Kıran Mehmet Bey Türbesi, Balık Pazarı Hamamı, Kırk Merdiven, Antik Tiyatro, Uzun Çarşı Surları, İskele Mescidi, Mevlevihane, Mevlevihane Hamamı, Balbey Camii, Nazır Hamamı, Attalos’un Heykeli, Karaalioğlu Parkı, Eski Vali Konağı, Karamolla Makbule Mescidi, Kale İçinin Geleneksel Evleri.


1207 Otelinin bulunduğu bu bina klasik bir Türk evinin bütün özelliklerini bünyesinde barındırmış olup 19.yüzyılın ortalarında yapıldığı tahmin edilmektedir.

Adres: Kaleiçi Barbaros Mah.Atatürk Bul.Kocatepe Sok. No:13, 07100 Antalya
Telefon: +902422431207


Bu İçeriğe Yorum Yap