facebooktwitterpinterest

Özel İzci Anaokulu adresi, iletişim bilgileri

Özel İzci Anaokulu

Hakkında

Suadiye'de Montessori eğitim yöntemlerini uygulayarak butik bir anaokulu olarak hizmet vermektedir.

Hikayemiz

Özel İzci Anaokulu, 1999 yılından bu yana İstanbul Suadiye’de butik bir yapıda 2-6 yaş grubu çocuklara eğitim veren okul öncesi eğitim kurumudur.

Özel İzci Anaokulu, Montessori Eğitim Sistemi’ni, tüm eğitim sistemi içerisinde uygulanabilir olarak geliştirmeyi, Türkiye'de Montessori Eğitimi ve ekipmanları konusunda daha da uzmanlaşılmasının sağlanmasını hedeflemektedir.
Montessori Eğitim Sistemi, geleneksel eğitim sisteminin aksine, çocukların aynı konuyu, aynı zamanda, aynı yöntemlerle öğrenmesi üzerine kurulu olmayan, eğitimin bireyselliğini savunan bir eğitim sistemidir. Bu sayede çocuğun kendi potansiyellerini keşfetmesine ve ortaya çıkarmasına olanak tanır. Bir çocuğun hangi alana ilgisi olduğu, Montessori alan seçimlerinden anlaşılmakta ve geliştirmesine olanak sağlanmaktadır. Çocuklara birçok değişik konuda deneyim fırsatı verilerek yetenekli oldukları alanlar belirlenmekte ve çocukların aileleri bu konuda bilgilendirilmektedir.

Montessori Eğitim Sistemi, çocuğun kendi ilgi ve hızı ile öğrenmesine fırsat verir. Sistem, çocuğun ihtiyaçlarını karşılamaya odaklı çalışmalara ve oyuna dayalıdır. İzci Anaokulu, bu prensipler doğrultusunda eğitim verir.

Okul seçiminde her anne-babanın ortak ve değişmeyen arzusu, çocuklarına gereken önemi gösterecek, onları dinleyecek ve bir birey olarak takdir edecek, motivasyonu sağlayacak güvenli bir ortam sağlamaktır. Bu ortamı sağlamayı ilke edinen İzci Anaokulu’nda sorgulayan, saygılı ve hakkını savunan, tercihlerini bilen, seçim yapabilen çocuklar yetiştirmek hedeflenir.

İzci Anaokulu’nda Montessori Uygulamaları konusunda deneyimli uzman sınıf öğretmenleri, yardımcı ve stajyer öğretmenlerin yanısıra, her biri konularında uzman branş öğretmenleri görev almaktadır. İzci Anaokulu'nda İngilizce, yaratıcı drama, satranç, bale ve modern dans, orff, sanat eğitimi, mutfak sanatları branş dersleri verilmektedir. Özel bir yetenekleri olmasa da okul öncesi dönemde her tür zihinsel ve sanatsal faaliyet içinde yer alma ihtiyacında olan çocukların öğrenme alışkanlığının gelişmesi ve farklı zeka türlerinin kullanılabilmesi için seçilen branş derslerinin yararlı olduğu bilinmektedir.

Adres: No:, Bostancı Mahallesi, Emin Ali Paşa Cd. No:86, 34000 Kadıköy/İstanbul, Türkiye
Telefon: (0216) 445 61 71
rt.21k.ulukoanaiczi@ofni


Çalışma Saatleri

Pazartesi: 08:00–19:00
Salı: 08:00–19:00
Çarşamba: 08:00–19:00
Perşembe: 08:00–19:00
Cuma: 08:00–19:00
Cumartesi: Kapalı
Pazar: Kapalı

Özel İzci Anaokulu'nun yakınındaki benzeri yerler
Gelincik Anaokulu Gelincik Anaokulu 1 metre Kaliteli, güzel, ilgili bir eğitim kurumu .
Uçanat Kreş Ve Gündüz Bakım Evi Uçanat Kreş Ve Gündüz Bakım Evi 651 metre 2 çocuğum da burada büyüdü. Çok ilgili, sevgi dolu ve eğitici bir yuva
Özel Bilfen Anaokulu Özel Bilfen Anaokulu 800 metre Iyi
Tarçın Çocuk Yuvası Tarçın Çocuk Yuvası 827 metre Çocuklarımız en değerli varlıklarımiz iyi eğitim alsın mutlu olsun eğlensin iyi besle...
Beyaz Köşk Çocuk Evi Beyaz Köşk Çocuk Evi 841 metre Daha evvel hem okul müdürüne hem okulun kurucusuna yorumların spamlatilmasinin çok ya...
Anabilim Anaokulu Anabilim Anaokulu 921 metre
Melek Yuvası Anaokulu Melek Yuvası Anaokulu 988 metre Çok memnunuz. Yönetim kadrosu ve öğretmenleri gerçekten çok iyiler.
Minikaryum Anaokulu Minikaryum Anaokulu 1 km Oğlumun burda ikinci yılı. Samimi ve güven verici bir anaokulu
Atacan Eğitim Kurumları Atacan Eğitim Kurumları 1 km Eski okulun şubesinin kapanmasının ardından, iyi ki tanıştığımız okulumuz. Yeni ve çe...
Bu İçeriğe Yorum Yap