facebooktwitterpinterest

Uzungöl adresi, iletişim bilgileri

Adres: Uzungöl, 61940, Çaykara, Trabzon
Telefon: +904626560001ilgili aramalar: Uzungöl yol tarifi, Uzungöl Hakkında Bilgi, uzungöl'de gezilecek yerler, Uzungöl Otel, Uzungöl eski hali, Uzungöl Nerede, Uzungöl tanıtımı kısaca, Uzungöl son hali
Yorumlar
Yolları fena değil, otoparka bırakırken ilk gördüğünüz yere girmeyin caminin yanındaki sokakta bir çok park yeri var ancak fiyatlar arasında çok büyük fark var mutlaka fiyatını sorun. Gölün kenarında yürüyüş yapmak çok zor çok kalabalık ve yanınızdan sürekli araçlar geçiyor. Fazlasıyla kafe ve hediyelik eşya satan yerler var ancak hepsi arap turistlere hitap ediyor gölün tüm doğallığı bozulmuş durumda.
Kalabalıktan yürünmüyor bile işgal altında gibi. Doğasını ticarete yitirmek üzere bir yer olmuş artık. Akşamsa yapay ışıklardan insanların seslerinden rahatsızlık duyuyorsun. Fakat zahmet ederek araçlarla yukarı yaylara çıkılaraka nefes alınabilir doğanın tadını çıkarabilirsiniz
Buraya gelip de sadece gölün kenarinda takilirsaniz hata edersiniz. Asil manzara tepedeki cafelerde. Binek arabalar rahatlikla cikar. Biz çıktık. Yukarida park yeri de var. Restorana geldiyseniz ücretsiz. Digerleri icin ucretli. Restorana cikin bi cay icin bi sütlaç yiyin. Manzaranin tadini cikarin. Yamac paraşütü yapanlar vardi ama tam olarak nerde bilmiyorum. Otelde kalacaksaniz cafelerin ordaki otellerde manzaraya bakarak kalin derim. Fotograflar Kar kafeden.
Gidip görülmesi gereken güzel bir mekan. Üstten manzarayı görmek ve Fotoğraf almak istiyorsanız Caminin sağından yukarı doğru çıkmanız gerekiyor. Heryer işletme dolu , Belediye halka ücretsiz manzarayı izleyecek bir mekan dahi yapmamış.Boş tarladan dahi kovulabilirsiniz bilginizeÜcretsiz park yeri ararsanız son tarafa caminin tam karşı istikametinde sonlarda yerler var.Daha ilerisinde piknik yerleride varmış ama biz gitmedik. Belediye ye 1 Yıldız veriyorum insanlara manzarayı izleyecekleri güzel bir mekan ve yukarı doğru çıkan yollara bakmadığı için. O kadar turist geliyor bari yolumuz düzgün olsun .. Cami çok güzel içi ahşap huzurlu bir mekan Abdesthane deki su buz gibi wc uygundur 3 TL Agustos 2023
Gittiğinzde rahat etmeniz açısından arapça bilmenizi tavsiye ederim. Şahsen ben ve eşimden başka türkçe konuşan görmedim,bizde utandık konuşmadık. Göl manzarasi güzel ancak o kadar. Kafanızı kaldırırsanız arapçadan ve araplardan başka bir şey göremezsınız.
Kesinlikle görülmesi gereken yerlerden ama yolun çilesine katlanilirsa dağ yolları çoğu zaman sisli ve bozuk ,ayrıca Arap turistlerin yoğun ziyaret ettiği bir yer sanırım fiyatlar o yüzden aşırı pahalı.
Karadeniz'e geldiyseniz görmeden gitmeyin. Havası, manzarası çok çok güzel. Yeşile doyacağınız bir yer. Tatil günlerinde gidecekseniz erkenden gitmekte fayda var çünkü baya kalabalık oluyor. Tek kötü yanı çok fazla gereksiz mağaza ve restoran var. Keşke daha sade kalabilseymiş etrafı.
Büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Her yerini araplara peşkeş çekmişler. Mağaza isimleri Arapça olmuş, yiyecekleri ,içecekleri onlara göre evrimleşmiş. Yazık çok yazık. Araçlar için buralar cennet, bu dünyada cenneti yaşıyoruz diyorlar. Parayı verir düdüğü çalarız diyorlar. Eleştiriyi araplara değil, yöre insanına yapmak gerekiyor...
Hala güzel bir yer ama turist parkına dönmüş, ufak lunapark var, açık hava avm si gibi. Hiç görmediyseni sabah erken saatlerde gidip görün, daha önce gördüyseniz boşverin. Yemek çok pahalı ve kötü.
Manzarası ve doğal güzellikleri çok hoş. 1-2 saatte gezebilirsiniz, yolu da iyi. Ancak arap turistler yoğunlukta olduğu için mekanların fiyatları pahalı ve heryerde arapca tabelalar görmek mümkün.
Bu İçeriğe Yorum Yap


Uzungöl'ün yakınındaki benzeri yerler
Ensar Otel Ensar Otel 201 metre
Doga Motel Doga Motel 292 metre
Dunya Residence Dunya Residence 327 metre
Holiday Otel Holiday Otel 373 metre
Poyraz Motel Poyraz Motel 394 metre
Uzungöl Motel Uzungöl Motel 404 metre
Osmanlı Suit Osmanlı Suit 432 metre
Minaz Motel Minaz Motel 435 metre
OSMANLI SUİTE OSMANLI SUİTE 463 metre
Önal Motel Önal Motel 483 metre
Sezgin Otel Sezgin Otel 487 metre