facebooktwitterpinterest

Yakup 2 Restaurant adresi, iletişim bilgileri

Yakup 2 Restaurant

Hikayemiz

Hayatın şerefine...
1977 yılında, Asmalımescit’in en afili abisi Yakup Arslan’la başlayan hikâyemiz bugün gelişerek ve büyüyerek yazılmaya devam ediyor. Her ne kadar kırk yılını dolduran halis bir meyhane olsak da, her gün yeniden dostlarımızın imbiğinden geçiyor, yıllanmış içkiler gibi demleniyor, İstanbul meyhanelerinin hep yeni klasiği olarak kalmak için ilk günkü heyecanla çalışıyoruz.

Bizi biz yapan değerlerimiz
Bizi bir İstanbul klasiği yapan şeylerden ilki meyhane sanatının inceliklerini Rum ve Ermeni ustalardan devralarak kuşaktan kuşağa aktarmamız. Diğeriyse, her biri küçük bir efsaneye dönüşen benzersiz mezelerimiz. Aynı damak tadını yakalamak ve her yaştan müdavimlerimiz arasında bir lezzet köprüsü kurmak için otuz üç yıldır Cemal Usta’yla çalışıyoruz. Onun malzeme seçimindeki özeni ve mesleğindeki mahareti mutfağımızdan çıkan her lezzeti rakı masalarının vazgeçilmezi haline getiriyor.

Yakup’un efsaneleri
Eğer geldiğinizde mezeler içinden seçim yapmakta zorlanırsanız, mezgit marini, yaprak ciğeri, ızgara böreği, pastırmalı humusu ya da Yakup 2’ye özel kesimiyle hazırlanan kalamar tavayı deneyerek başlayabilirsiniz.

Asmalımescit’in en büyük, en geniş ve en ferah meyhanesi
Mekânımız üç bölümden oluşuyor. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, Yakup 2 her bölümüyle Asmalımescit’in en büyük, en geniş ve en ferah meyhanesi. Dip dibe masalardan, yan masayla karışan sohbetlerden ve küçük mekânların bunaltan atmosferinden sıkıldıysanız, gönül rahatlığıyla misafirimiz olabilirsiniz.

Asmalımescit’in en büyük teras bahçesi
Teras bahçemiz 150 kişilik kapasitesi ve ferah ortamıyla; zeytin, kiraz, limon ve mandalina ağaçlarıyla büyük grupları ve yakın dostları her an ağırlamaya hazır. Dilerseniz, gruplara özel olarak hazırladığımız mönümüzle gecenize farklı bir lezzet katabilirsiniz.

Tarihe tanıklık eden ana salon
120 kişilik ana salonumuzun duvarları kültür ve sanat tarihimizin izlerini taşıyor. Gazeteciden yazara, sinemacıdan tiyatrocuya, müzisyenden ressama duvarlarımızın her santimetrekaresi müdavimlerimizle yaşanmış anılarla dolu. Yakup’u Yakup yapanın ne olduğunu merak ediyorsanız, ana salonumuzun benzersiz atmosferinde yerinizi ayırtabilir, o yılların kendine özgü havasını yeniden yakalayabilirsiniz.

Ön bahçe: Hem sokağın içinde, hem sokağın dışında
70 kişilik ön bahçemiz hayatla iç içe olmak isteyenleri ağırlıyor. Asmalımescit’in kendine has seslerine, sokağın tarihi dokusuna ve gece hayatının hareketli atmosferine yakın olmak istiyorsanız, sizi sadece sarmaşıklarla ve sardunyalarla sokaktan ayıran ön bahçemizi tercih edebilirsiniz.

Adres: Asmalımescit Sok. No:35 D:37 Beyoğlu 34200 İstanbul
Telefon: (0212) 249 2925ilgili aramalar: yakup 2 ekşi, yakup 2 bosphorus, yakup 2 menü, asmalı cavit, yakup 2 fiyatlar, refik restaurant, yakup 1 restaurant, cumhuriyet meyhanesi
Bu İçeriğe Yorum Yap


Yakup 2 Restaurant'ın yakınındaki benzeri yerler