Semerkand Yapı adresi, iletişim bilgileri

Semerkand Yapı

Hakkında

Yaşayanlarını Mutlu Eden Projeler...

Hikayemiz

Semerkand Yapı A.Ş.'nin kurucu ve yöneticileri, 1970'li yılların baflından itibaren meslek edindikleri inflaatçılığı, bireysellikten kurumsallığa taşıyarak, sektördeki başarılı ve kalıcı çalışmalarıyla günümüze dek devam ettirmişlerdir. Bu süreçte sektörde büyümüş, ülke ekonomisine önemli katkılar sağlamış, istihdama yönelik yadsınamayacak oranda hizmet sunmuşlardır. 1990 yılı itibariyle Esenyurt bölgesinde çalışmalarını yoğunlafltıran, Semerkand Yapı kurucuları, bilgi ve birikimlerinin avantajları ışığında uydu kent projeleri gerçekleştirmişlerdir.

Özellikle 7.200 konutluk Esenkent ve 5.735 konutluk Boğazköy Konut Projeleri, imar uygulamaları, alt-üst yapı üretimiyle aynı ekip tarafından ülkemiz ve insanımızın hizmetine sunulmuş ve Habitat Ödülü’ne layık bulunmuştur.

Ayrıca, yine Esenyurt Bölgesi'nde faaliyetlerini sürdüren Mercedes Benz, Milangaz A.Ş., Ünirep A.Ş., ISISO Sanayi Sitesi, Abdi İbrahim ilaç Sanayi, Gama Reklam, Konvvekta Klima Fabrikası, Yontar İş Makinaları gibi endüstriyel yapı ve kentsel altyapı proje ve inşaatları yapılarak hizmete sunulması sağlanmıştır. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nce yaptırılan Antalya altyapı hizmetleri de Semerkand Yapı kurucu ve yöneticileri tarafından gerçekleştirilmiştir.

1990-2000 yılları arasında şirket kurucu ve yöneticilerince ülkenin ihtiyacını karşılamaya yönelik bölgede VID modeli 180MW Doğalgaz Çevrimli Termik Santral kurulmuştur, işletme kapsamında Türkiye'de ilk defa uygulanan, santralde kullanılan sıcak su, şebeke hattı vasıtasıyla Esenyurt-Esenevler konutlarının ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılayan merkezi ısıtma sistemi hayata geçirilmiştir. Bu sistemle konutların ısınma giderleri doğalgaza oranla %40 daha avantajlı hale getirilmiştir.

Bünyesinde bulunan enerji santrali, akaryakıt istasyonları gibi kurum ve iflletilmelerinin yanısıra Semerkand Yapı kurucu ve yöneticilerinin girişimi ile Çanakkale Eceabat'ta gıda sektöründe öncelik olarak üretimi destekleyen, 9 ton/saat kapasiteli Zeytinyağı Fabrikası kurularak istihdam sağlanmıştır.

Semerkand Yapı kurumları 1989'dan bu yana, binlerce konut, iflyeri ve altyapı tecrübesiyle; özellikle İstanbul'da, kent çevresinde gelişmekte olan yeni yerleşim birimlerinde, ülke ekonomisine katkıda bulunan, kalıcı, yenilikçi, flehrine vefalı, doğaya saygılı, insan hayatına değer katan bir çok önemli projeye imza atmıştır.

Bugüne kadar konut sahibi olan müşterilerinin başlangıçla bitiş arasında elde ettiği ciddi kazanç, Türkiye'de orta ve uzun vadeli en karlı yatırımın gayrimenkul olduğu gerçesiyle hareket eden Semerkand Yapı'nın verdiği kararların doğruluğunu ispatlamıştır.

Şehrin mevcut dokusuna yabancılaşmayan, evrensel tasarım anlayışıyla gerçekleştirilen projeler, detay ve malzemelerinin seçiminde gösterilen hassasiyetle bulundukları bölgede simge yapı olma özelliği kazanmıştır.

Site değil, yaşam şekli yaratarak, şehrine yeni semtler kazandırmanın gururunu taşıyan Semerkand Yapı, sahip olduğu lider vasfının bilinci ve sorumluluğuyla, müşterilerinin beklenti ve ihtiyaçlarını karflılayacak çağdaş mekanlar yaratmaya devam etmektedir.

Adres: Süleyman Demirel Cad. Semerkand Residence N0:1 Esenkent, İstanbul
Telefon: 444 1 402


Bu İçeriğe Yorum Yap