Mersin Üniversitesi öğrencileri adresi, iletişim bilgileri

Mersin Üniversitesi öğrencileri

Hakkında

Mersin Üniversitesi Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu Tanıtım Sayfasıdır.

Hikayemiz

TAKI TEKNOLOJİSİ VE TASARIMI
Bilimsel ilkeler ışığında, akademik ortamın koruyuculuğunda politeknik bir alan olan "kuyumculuk" eğitimi ve öğretimi üzerinde çalışmalarını sürdüren Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu çağdaş kuyumculuk dünyasının entelektüel insan gereksinimini karşılayacak donanımlı kuşakları ve yenilikçi yönelimlere rehberlik yapabilecek yaratıcı bireyleri yetiştirmeğe odaklanmıştır. Kuyumculuk alanında geleneksel atölye ve becerisi, yeni teknolojileri kullanma gibi mesleki yetkinliklere ek olarak insan ilimleri ve kültürüyle ilgili diğer alanlarda da birikimli, araştırmacı; kuyumculuğa yön veren katkılarda bulunabilecek bireyler yetiştirmek temel hedeflerimiz arasındadır.

Dört yıllık lisans çalışmaları üzerine kurulmuş akademik programıyla Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu sanatsal, kültürel ve teknolojik konularda kuyumculuk odaklı akademik birikim sağlamayı, terminolojik sorunları çözmeyi ve enformasyonu sağlıklı bilgiye dönüştürecek sektörün üniversiteden beklentilerine de yanıt vermeyi hedeflemektedir.

Öğrencilerimiz mesleğin gereği olan geleneksel bilgi ve beceriyi sağlayacak atölye ve uygulama derslerinin yanında yaratıcılığı geliştirmeye yönelik uygulama ve düşünsel temel sağlayan Çağdaş Metal Uygulamaları, Bilgisayar Destekli Tasarım, Estetik, Mitoloji, Genel Sanat Tarihi, Gemoloji, Teknik Yabancı Dil, Metalurji gibi yüksek teknolojiye ve çağdaş kültüre yönelik derslerle entelektüel birikimlerini artırmaktadır. Yıl içinde programa destek oluşturmak amacı ile alanında uzman kişilerce seminerler, atölye çalışmaları ve konferanslar verilmektedir. Sergiler, fuarlar, yarışma ve benzeri etkinliklere katılım yoluyla kuyumculuk sanat ve teknolojisine yönelik deneyimler pekiştirilmektedir.

Mezun öğrencilerimiz tasarım ve kuyumculuk firmalarında, alanla ilgili ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarda iyi pozisyonlar almakta, meslek yüksekokullarının kıymetli taş ve metal işlemeciliği, kuyumculuk ve takı tasarımı, takı teknolojisi vb. gibi programlarında öğretim elemanı olarak atanmakta ya da stüdyo kuyumculuğuna yönelerek kendi firmalarını oluşturmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı'nca öngörülen koşulları yerine getiren mezunlarımız meslek liselerinin kuyumculukla veya teknoloji bilimi ile ilgili bölümlerine öğretmen olarak atanabilir.

Mezun öğrencilerimiz arasında akademik kariyere yönelmiş olanlar da bulunması yakın gelecekte alanımıza yönelik yüksek lisans ve doktora programları açılmasını olanaklı kılacaktır.

Adres: Çiftlikköy, Icel, Turkey, 33343 Mersin
Telefon: (0324) 361 0001ilgili aramalar: mersin üniversitesi öğrenci işleri, mersin üniversitesi akademik takvim, mersin üniversitesi tıp fakültesi, mersin üniversitesi duyurular, mersin üniversitesi öğrenci işleri iletişim, mersin üniversitesi iletişim, mersin üniversitesi eğitim fakültesi, mersin üniversitesi mühendislik fakültesi
Mersin Üniversitesi öğrencileri'nin yakınındaki benzeri yerler
Bu İçeriğe Yorum Yap