Limon Bar adresi, iletişim bilgileri

Limon Bar

Hikayemiz

LIMON BAR
Having been established since 1989, Limon Bar has been located in the historical center of the town so called "Kaleiçi" district. It's name comes from the Lemon trees within the garden where you feel the true essence of the Mediterrenean. The district was concurred by the Ottomans in the 15th century and became a place of cultural harmony for people from many different origins. It is a place where Grece mix with Turkey in architecture and atmosphere. That is why brothers Süleyman and Bayram, who have been running the place since 1989 say that they believe in the "brotherhood of the songs", meaning that all cultures are welcome. They say, "We respect all races, colors, languages and beliefs and that's the time we feel happy when everybody feels like they are at home with a sincere smile on their face".
We mix love and respect in our service to our customers and that's why they always continue to enjoy our hospitality during the day at Limon Beach.
We guarantee your first visit will not be your last. We're looking forward to see you among us.
Love ..
LIMON BAR
Limon bar tarihçesi
Resmi olarak 27 Nisan 1989 da Süleyman ve bayram tormam kardeşler Tarafından kurulan limon bar 27 yıllık bir geçmişe ve birikime sahiptir.27 yılın vermiş olduğu deneyim ve birikim sayesinde Kuşadası'nda elit ve ayakta kalan ender mekanlardan biridir. Mekanın bulunduğu bölge 1413 yılında 1. Mehmet (çelebi) tarafından osmanlı Tarafından ele geçirilmiş ve Osmanlı toprağı ilan edilmiştir. Mehmet paşa Tarafından yaptırılan kale surları içerisinde bulunan ve günümüz adıyla Kaleiçi olarak bilinen mevki içerisinde yer almaktadır. Bulunduğu bina tahminen yüzyıl üzerinde var olmaktadır. Halen Barın 2 adet Duvarı 1413 yılında yapılan kale surlarından oluşmaktadır. Limon Barın bulunduğu bina ilk zamanlarda sahipleri Tarafından 2. Ve 3. Katları ev olarak Kullanılmakta ve giriş katı ahır ve yemek pişirmek ve saklamak için kiler olarak kullanılmaktaydı. Bina eski Osmanlı ve Yunan mimarisinin ortak malzemesi olan Ahşap ve taş mimari ile yapılmıştır. İsmini bahçede bulunan limon ağaçlarından almıştır.
27 yıl boyunca Dünya'nın hemen hemen her coğrafyasından farklı ten ve kültürlere hizmet vermiştir. Aşağıdaki fotoğraflardan da göreceğiniz gibi otantik ve renkli bir Yapıya sahip olması insanlar üzerinde pozitif etkiler bırakmıştır.
27 yılın vermiş olduğu Tecrübe ve birikim, ahlaklı ve ilkeli işletme anlayışı turistlerin Sıkça ve tekrar gelmesini sağlamış ve ada turizimine büyük katkıları olmuştur.
Bizler limon bar ailesi olarak devir aldığımız bu kültür ve yaşam bayrağını bir sonraki nesile ulaştırmak için aynı ilkeli ve ahlaklı işletme anlayışı, Hoşgörü misafirperverlik ile siz değerli misafirlerimizi ağırlamak için kapılarımız Her zaman açık tutacağı

Adres: Camikebir Mh. Bozkurt Sok. No:10/ A Kale İçi, 09400 Kuşadası
Telefon: 00905368752617


Çalışma Saatleri
Pazartesi: 20:00 - 05:00
Salı: 20:00 - 05:00
Çarşamba: 20:00 - 05:00
Perşembe: 20:00 - 05:00
Cuma: 18:00 - 05:00
Cumartesi: 20:00 - 05:00
Pazar: 20:00 - 05:00


ilgili aramalar: kuşadasi bar, kuşadası kaleiçi mekanlar, kuşadası rock bar, noche kuşadası, kuşadası harem bar, kuşadası türkü bar, kuşadasi canli müzik, kuşadası barlar sokağı
Bu İçeriğe Yorum Yap