facebooktwitterpinterest

Gaziantepli Sultan'ın Mutfağı adresi, iletişim bilgileri

Gaziantepli Sultan'ın Mutfağı
Adres: Bahçeköy Mrk.Mah. Valide Sultan Cad. No:41/A 34473 İstanbul
Telefon: (0212) 226 23 00


Yorumlar
Lezzet için bir iki puan yükseltirdim belki ama fiyat/dayda dengesi tutmadığı için lezzetin de bir önemi kalmıyor. Üç Hanım var, gözleme yapan,her şeye koşan genç hanım bir de Sultan Hanım sanırım. Alacalı çorba, içli köfte ve zeytinyağlı Antep dolma yedim. Öncelikle siparişler aşırı olmamasına rağmen yetişemiyorlar; elleri ayakları birbirine giriyor; bir çok yorumda samimi yazılmış ancak ben daha çok laçka ve servis eksikliklerini kapatma yöntemi derdim, net. Esas önemli konuya gelecek olursak fiyat. Bir adet içli köfte 7tl, dört adet patlıcan ve bir domatesten oluşan kurudan yapılma bir porsiyon zeytinyağlı dolma tabağı-dikkat çekmek isterim içi pirinçli- 18 tl ve orta boyutta bir kasede gelen çorba ise 10tl. Böyle salaş bir mekanda, kötü servis ve ortalama lezzetlerin olduğu bir yerde fiyatları aşırı buldum. Öderken fiyatları biraz pahalı bulduğumu kibarca söylemiş olmama rağmen bir de genç hanımın ters tavrı ve ukalalığı ile karşılaştım. Kendisinin argümanı böyle bir lezzeti başka bir yerde bulamayacağım idi; halbuki benim kendisine söylediğim de aynı lezzetlere sahip aynı tarz bir yerin -tek fark Diyarbakırlı teyzecim- çok daha uygun olduğu ve bunu geri bildirim olarak alması idi. Kesinlikle etrafta başka bir yer olmadığı için bu durumun suistimal edildiğini düşünüyorum, hiç hoş değil. Arabayla devam edip daha güzel uygun fiyatlı yerlere devam etmek yerine, salaştır uygundur hem de destek olsun diye girdiğim yerden hiç beklemediğim hislerle ve finansal durumla : ayrıldım. Kimseye tavsiye etmiyorum. Gidenler de uyarılsın bence ki biraz akılları başlarına gelsin.
Patatesli gözlemenin içi çok çok az ve lezzetsizdi.İnce açılmıştı ama içi boş gibiydi. Antep dolması ve alaca çorba lezzetliydi. Atatürk Arboretumu na yiyecek alınmıyor Arboretumu gezince dönüşte acıkıyorsunuz, çevrede başka yemek yenecek yer yok bu yüzden başka bir tercih yapamadık, mecburen uğradık. Bu durumun farkında oldukları için fiyatlar çok yüksek. Üstelik hesap ödenirken yoğunluktan menüdeki fiyatları değiştiremediklerini iddia edip menüde yazan fiyattan daha fazlasını talep ediyorlar.
Kesinlikle gitmeyin. Asiri pahali ve yiyecekleri kuru, soguk ve pişmemiş. Yaprak sarmanin adeti 3 tl filan. Yemeği şikayet ettiğimde bana "belki siz böyle sevmiyorsunuzdur. suana kadar şikayet eden olmamıştı" dedi kaba bir tavirla. zeytinyagli tabagi, iki manti ve iki icecek 104 ₺ tuttu. Rezalet
Patlıcan dolması sert ve tatsızdı, zeytinyağlı dolma dedikleri halde hiç zeytinyağından eser yoktu içinde. Müşteriye karşı tavırları oldukça ukala ve asabiydi. Müşteri memnuniyetine hiç önem vermiyorlardı.Bir tabak lezzetsiz kuru patlıcan dolmasına gereksiz pahalılıkta 20 küsur lira verdik çay ile birlikte. Hiç memnun kalmadık.Tavsiye etmiyorum.
Yöresel lezzetlerin unutulmuş, yapılmayan yemeklerini bulduğunuz bu şirin sıcak müessese lezzet açısından daha fazla takdiri hak ediyordur fakat fiyatların yüksek tutulması buna engel olduğunu söylemeliyim. . . Samimiyet ve hizmet üst seviye olsada herkesin cebini yakmadan bu lezzetten tatmaları pek mümkün değil . . . Yani kesenin ağzını açmanız gerekiyor . . . Konum bahçeköy olunca ulaşım biraz merkez için zor olabilir ama oralardan geçerken uğramanızı tavsiye ederim özellikle yuvalama tercihimdir.
Yaslamada üstlerine tanımam 2 tane börek 1 adet boşnak mantısı 1 zeytinyağlı tabağı 1 adet kola 1 tane ice tea için 120 tl alan isletmeciyi alnından öpüyorum benim gibi adamı kazikladigi için özel plaket hazırlıyorum sonra takdim edicem kendilerine :
Kazik atmaktan öncü bir mekan. Helal olsun beni cok iyi kazikladi. Fiyat sormadan kesinlikleeee yemeyin. Bir de zorla birseyler yemen için coook aşırı ısrar etmesi de cabasi.
Çok kötü sadece kazık çay 5 TL börek porsiyon 15 TL ne diyim kafasına göre satmak için konuşuyor. Berbat
Kimseye tavsiye etmiyorum. Fiyatlar aşırı şişirilmiş, kimsenin parasını helal ettiğini sanmıyorum. İşletme sahibi bunun gayet bilincinde ve pişkin.
İşleten değişmiş, eski çalıştıranlar nasıl işletirdi bilmiyorum ama ayla hanımın Boşnak böreğini, melemen ve kahvaltılıkları I, tatlı çeşitlerini tatma imkanı buldum, tam yol üstünde nefes alınacak, yorgunluk atılıp atıltorılacak güzel bir mekan.
Bu İçeriğe Yorum Yap