Engelsiz Filmler Festivali adresi, iletişim bilgileri

Engelsiz Filmler Festivali

Hakkında

SESLİ BETİMLEME, İŞARET DİLİ VE AYRINTILI ALTYAZI İLE.
TÜM GÖSTERİMLER ÜCRETSİZ.

Hikayemiz

Gerekli koşulların sağlanmaması nedeniyle sinemaya gidemeyen, film festivallerine katılamayan engelli seyircilerin önündeki engeller, Engelsiz Filmler Festivali ile kalkıyor.

Festival; görselliğe ve işitselliğe dayalı bir sanat dalı olan sinemada bile, gerekli düzenlemeler yapıldığında göremeyen veya işitemeyen seyircilerin diğer seyircilerle aynı seyir zevkini alabileceğini ortaya koymayı, görme ve işitme engellilerin toplumsal yaşama daha eşit katılımına katkı sağlamayı amaçlıyor.

Festival’de tüm filmler sesli betimleme, işaret dili ve ayrıntılı altyazı ile gösteriliyor. Yönetmen ve film ekipleriyle yapılan söyleşiler işaret dili çevirmeni eşliğinde gerçekleştiriliyor. Tüm Festival mekanları ortopedik engelli sinemaseverlerin erişimine uygun mekanlardan seçiliyor.

Engeli olan ya da olmayan herkesi festivale bekliyoruz!

Keeping in mind that the cultural life can only be enrichened when all members of society join in, we are realizing Accessible Film Festival to create an atmosphere where audience with or without disabilities can watch films together and to raise awareness about disability issues.

All films in Accessible Film Festival will be screened with audio-description for audience with impaired vision and with the sign language and detailed subtitles for audience with impaired hearing. The Q&A sessions with the film crews will be accompanied by sign language interpreters.

All screenings will be free and open to the public.Adres: Yeşilyurt Sokak, 06690 Ankara
Telefon: +90 312 466 59 20


Çalışma Saatleri
Pazartesi: 09:30 - 17:00
Salı: 09:30 - 17:00
Çarşamba: 09:30 - 17:00
Perşembe: 09:30 - 17:00
Cuma: 09:30 - 17:00

Engelsiz Filmler Festivali'nin yakınındaki benzeri yerler
Bu İçeriğe Yorum Yap