facebooktwitterpinterest

Ek Biç Ye İç adresi, iletişim bilgileri

Ek Biç Ye İç

Hakkında

Ek Biç Ye İç, Taksim Meydanı'nın köşesinde kentsel tarım yöntemleriyle ekip biçtiğimiz, ürettiklerimizi yiyip içtigimiz ve paylaştığımız bir mekan…

Hikayemiz

Scroll down for English version.
Ek Biç Ye İç , Taksim Meydanı'nın köşesinde ekip biçtiğimiz, ürettiklerimizi yiyip içtigimiz ve öğrendiklerimizi paylaştığımız bir sosyal girişim. Caddeye bakan vitrinden arkadaki bahçeye uzanan mekanımızda kentsel tarım yöntemleriyle yetiştirdiklerimizi çorbaya ve salataya dönüştürüyoruz. Kullandığımız diğer ürünleri de İstanbul’daki bostanlardan, bahçelerden ve çevre çiftliklerden aracısız olarak tedarik ediyoruz.

Kentsel tarım ve bahçecilik yapan ve bu konulara kafa yoranların deneyimlerini bir araya getirecek ve meraklılarıyla buluşturacak program ve etkinliklere de ev sahipliği yapıyoruz. Şehir merkezinin yoğun ortamında sürdürülebilir bir yaşam için kaynak noktası olma hevesindeyiz.

Ek Biç Ye İç is a space where we “Plant’n Harvest Eat’n Drink”. At the edge of Taksim Square in Istanbul, we grow herbs, salads, and vegetables using various urban farming methods. With in-house grown/locally sourced ingredients, we serve a soup and salad based menu. We also house a resource hub, which offers an ongoing event and workshop program on urban farming and related topics. We aim to build a community of people who are intellectually, emotionally and physically involved in making city life more sustainable.

Adres: Gümüşsuyu Mah. İnönü Cad. No:9/A 34437 İstanbul
Telefon: (0212) 293 5242ilgili aramalar: ek biç ye iç ekşi, ekbiçyeiç, ek biç ye iç instagram, akmerkez ek biç ye iç, ek biç ye iç akatlar, ek biç kazan, ek biç ye iç sipariş, ekbicyeic akatlar
Bu İçeriğe Yorum Yap


Ek Biç Ye İç'in yakınındaki benzeri yerler