DOA-DER adresi, iletişim bilgileri

DOA-DER

Hakkında

Kuruluşumuz Es Seyyid Eş Şeyh Dede Osman Avni Hazretlerine ithafen açılmış olup,Hazretin yolunu ve hayatını tanıtma adına islami hizmetler vermektedir.

Hikayemiz

Bu hizmet Şanlıurfa Mevlidi Halil (Dergah) Camii’nde medfun olan, 18-19 yüzyılları arasında yaşamış, Allah dostlarının büyüklerinden, tasarrufu ve silsilesi halen devam eden; Kadiri Tarikatı Halisiyye Şubesi’nin Türkiye’ye gelmesine; ordan da tüm dünyaya yayılmasına vesile olan ve aynı zamanda bu şube dışında bir çok tarikatta irşad yetkisine sahip olan , mütefekkir ve mutasavvıf seyyid Dede Osman Avni Urfavi (rh)’ nin Kur'an ve Sünneti kendilerine şiar edinmiş müntesipleri, evlatları ve Dede Hazretlerine muhabbet besleyen gönül erleri tarafından kurulmuş ve yine bu kardeşler tarafından yürütülmektedir.

Dünyevi hiçbir menfaat gözetmeksizin; İslami ve insani alanlarda yürütülen bu hizmetin tek gayesi Allah rızasına ulaşmaktır.
“Ey müminler! İçinizden hayra çağıran, iyiliği yayıp kötülükleri önleyen bir topluluk bulunsun. İşte selâmet ve felâhı bulanlar bunlar olacaklardır.” (Al-i İmran 104)
Ey iman edenler! Eğer siz Allah'ın dinine yardım ederseniz Allah da size yardım eder ve ayaklarınızı sabit tutar. (Muhammed - 7) (Allahü teâlânın en sevdiği iş, elbise vererek veya yedirip içirerek yahut başka bir ihtiyacını karşılayarak, bir mümini sevindirmektir.) [Taberani] (Bir müslümanın, din kardeşinin bir ihtiyacını karşılaması on yıl itikâftan iyidir. Allah rızası için bir gün itikâf ise, insanı Cehennem ateşinden pek çok uzaklaştırır.) [Taberani] (Bazı kimseler, başkalarının ihtiyaçlarını karşılamak, onlara yardımcı olmak için yaratılmıştır. İhtiyaç sahipleri bunlara başvurur. Bunlar için ahirette azap korkusu olmaz.) [Taberani]

Misyonumuz

Dindar ve ahlaklı bir nesil yetiştirmek gayesiyle; yatılı / yatısız Kur’an Kurslarımızda Kur’an-ı Kerim eğitimi vererek çocuklarımızın iyi ve ahlaklı birer birey olarak yetişmelerine katkı sağlamak.
Allah cc’nin bizlere yüklemiş olduğu “iyiliği emretmek, kötülükten sakındırmak” düsturu gereğince; değerli hocalarımız marifetiyle; dernek bünyesinde dini sohbetler yapmak. Bu yolla İslamı bilinçli bir şekilde yaşama ve yaşatmaya vesile olmak.
Hizmetimize bağlı televizyon (yakında yayına girecek), radyo ve derginin yanı sıra sosyal medya aracılığı ile Kur’an-ı Kerim ve Hadis-i Şerifler ışığında, İslami bilgileri araştırıp yaymak suretiyle, Müslüman kardeşlerimizin İslami konularda doğru bir şekilde bilinçlendirilmesine katkıda bulunmak.

Adres: Bıçakçı Mah. 1252 sok. No.1/A, 63200 Sanlıurfa
Telefon: 05338151009


Çalışma Saatleri
Pazartesi: 10:00 - 23:00
Salı: 10:00 - 23:00
Çarşamba: 10:00 - 23:00
Perşembe: 10:00 - 23:00
Cuma: 10:00 - 23:00
Cumartesi: 10:00 - 23:00
Pazar: 10:00 - 23:00

Bu İçeriğe Yorum Yap


Çevresindeki yerler