Çınaraltı adresi, iletişim bilgileri

Çınaraltı

Hakkında

İslami, felsefi ve bilimsel konularda video, sohbet ve ilginç faydalı bilgilerin paylaşıldığı ve ANKARA 'da Nur Hizmeti yapan aktif bir sayfa…

Hikayemiz

Çınaraltı İlim ve Kültür Derneği

"ÇINARALTI'' Ankara'nın ve Dünya'nın yeni bir yüzüdür. Ankara'da bulunan derneğin tüm faaliyetlerini altında yürütüleceği, şahs-ı manevisine verilen isimdir. Genç arkadaşların Yaratıcısını tanıyıp tanıttıkları, bu doğrultuda pekçok sosyal faaliyetin yapıldığı; ayrıca her yerde özlenen ve aranan müslüman genç profilini bulacağınız samimi ortamı ve dinamik ekibiyle insanın kalbine muhabbet rüzgarları estiren bir gençlik hareketi de diyebiliriz.

Risale-i Nurun ilk medresesi olan, Medresetüzzehra vazifesi yapan Üstad Bediüzzaman'ın Barla'daki evi, Üstad'ın meşhur Çınar Ağacının Altında olması, şahsı manevimize bu ismi seçmemizde müthiş bir mana taşıyor. Çınar ağacının altında verilen iman dersleri bugünkü dersanelerin hem çekirdeği hükmünde olmuş, hem milyonların Nurlarla tanışarak imanının Risale-i Nurla kurtulması hareketinin başlangıcı olmuştu.

1 Ocak 2012 Allah'ın izniyle hayırla yâd edilecek bir tarih olacaktır. İnsanların dünya ve ahiret saadetlerinin temini için dünya ve ahiret rahatını terk eden fedakar gençlerin gayret ve himmetleriyle, sizlerin de dualarıyla, Ankara'ya özlenen huzur, emniyet, itminan; kalplerin nurlanmasıyla İnşaallah kavuşturulacaktır.

"Mevcutla iktifa dûn-himmetliktir!" Biz Allah'ın izniyle hiç iktifa etmeyeceğiz...

Adres: Mebusevler mah. Şerefli sok. 27/5 Çankaya/ANKARA, 06420 Ankara


Çalışma Saatleri
Pazartesi: 10:00 - 22:00
Salı: 10:00 - 22:00
Çarşamba: 10:00 - 22:00
Perşembe: 10:00 - 22:00
Cuma: 10:00 - 22:00
Cumartesi: 10:00 - 22:00
Pazar: 10:00 - 22:00


ilgili aramalar: çınaraltı ankara etimesgut, çınaraltı ankara maltepe, çınaraltı restaurant ankara, çınaraltı restaurant menü, çınaraltı ankara piknik, çınaraltı lokantası etimesgut/ankara, çınaraltı etimesgut menü, çınaraltı restaurant-7/24 etimesgut/ankara
Bu İçeriğe Yorum Yap