Bistrot Français adresi, iletişim bilgileri

Bistrot Français

Hakkında

Retrouvez au cœur d'Istanbul une atmosphère "Bistrot des copains" dans un lieu élégant à prix raisonnable.

İstanbul'un kalbi İstiklal Caddesi'nde samimi

Hikayemiz

Retrouvez au cœur d'Istanbul une atmosphère "Bistrot des copains" dans un lieu élégant à prix raisonnable.

Son magnifique jardin est une véritable oasis de calme au milieu de la frénésie de Taksim.

La salle intérieure offre une ambiance conviviale dont le décor est résolument « tendance » et se prête parfaitement au coup de fourchette.

Le Bistro, c'est à tout moment de la journée: la pause café, le goûter, l'apéro, une collation , un déjeuner ou un dîner…avec pour maîtres mots qualité et convivialité du service!

Au sein de sa carte variée, mais volontairement restreinte, s’entremêlent cuisines française et turque. L’accent est mis sur les produits de saison et du marché. Le Bistrot propose un menu du jour à l'ardoise et des plats chauds réalisés minute !

Les desserts français sont tous faits maison par notre chef pâtissier formé a Paris chez Ferrandi.

Enfin, la carte des vins propose une sélection de vins de petits producteurs turcs de qualité à des prix très doux tout en assurant un revenu équitable à ces vignerons amoureux de leur métier.

İstanbul'un kalbi İstiklal Caddesi'nde samimi, şık ve hesaplı bir mekan Fransız Bistrosu ...

İstiklal Caddesi'ndeki Fransız Konsolosluğu'nun içinde yer alan Fransız Bistro'sunun iki ayrı bahçesinde Taksim'in gürültüsünden ve kalabalığından arınmış güvenli bir vahayı yaşayabilirsiniz.

Kapalı iç mekanı bir görsel tasarım ekibi tarafından Küçük Prens masalını andırırcasına tasarlandı ve değerli misafirlerine lezzetin yanında konfor ve huzur sunmayı hedefledi.

Sabah kahvaltısından, akşam yemeğine kadar tüm gün boyunca Türk ve Fransız mutfaklarını tadabileceğiniz Fransız Bistrosu ayrıca çay, kahve, unlu mamülleri, sandwichleri ve özel reçeteli tatlıları ile de açık ve kapalı alanlarında tüm gün boyunca vakit geçirebileceğiniz rahat ve sakin bir mekan.

Özellikle de dünyanın en saygın pastacılık okullarından biri olan Fransız Ferrandi'de yetişen şefimizin ev yapımı pasta ve tatlılarını mutlaka denemelisiniz.

Fransız yeme içme kültürünün olmazsa olmazı şaraplarımız ise, Türkiye'nin farklı bölgelerinde üretilen butik üreticilerin yıl ve bölgesine göre tek tek önologumuz tarafından tadılarak seçilmiş rafine kavı.

Adres: İstiklal Cad. No:4 Fransız Konsolosluğu 34435 İstanbul
Telefon: (0212) 243 0603


Bistrot Français'in yakınındaki benzeri yerler
Bu İçeriğe Yorum Yap